IIA Ukraine

Світове лідерство у професії внутрішнього аудиту та корпоративного управління

Сучасна аудиторська діяльність

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmailby feather

Lebedynets 2_1

Інтерв’ю із Тетяною Лебединець,

Президентом Інституту Внутрішніх Аудиторів України

 

Мені пощастило розпочати свою професійну кар’єру як керівника внутрішнього аудиту в банку із, можливо, найкращою корпоративною культурою в Європі та долучитися ще у 1997 році до найкращих світових практик у банківській справі та у внутрішньому аудиті завдяки Банку Кредитанштальт Україна. Завдяки цьому банку та наступним злиттям та поглинанням, мені пощастило працювати із досвідченими фахівцями у компаніях, що мають більш як сторічний досвід на ринку, працюють за новітніми технологіями та поважають кодекс етики та корпоративного управління.  Протягом майже 16 років поспіль я приймала активну участь у розвитку професії внутрішнього аудиту в Україні, сприяла становленню Інституту внутрішніх аудиторів України у 2001 році, і як і більшість працівників фінансових установ, була під тиском шаленого навантаження росту банківської системи України, постійних змін бізнес процесів та технологій ведення бізнесу.  Адже відомо, що технологія змінює спосіб, у який ведеться бізнес. Вона прискорює комунікації, дає поштовх партнерському співробітництву по всьому світу, посилює ризики щодо інформаційної безпеки, а в деяких випадках залишає людей без роботи. Навіть у внутрішньому аудиті завдання, виконання якого колись вимагало десятки тижнів роботи, зараз може бути зроблено практично миттєво одним працівником з використанням спеціальних програм.

Визначити тенденцію технології легко. Робити щось в цьому напряму – ну, це вже інша історія. Ми живемо у високошвидкісному світі, де організації стикаються з проблемою неймовірно важкою – вести бізнес в 10 разів швидше і в 10 разів краще. Це епоха наукової фантастики і універсального штучного інтелекту, які розвиваються з неймовірною швидкістю.

Але я хочу дати декілька порад керівникам внутрішнього аудиту та поділитися спостереженнями, що примушують замислитися:

 1.  Ставтеся серйозно до кадрового набору.
  Якість набору кадрів у більшості організацій в Україні досить посередня. Більшість компаній і досі не приділяють цьому питанню достатньої уваги. Наразі питання прийому на роботу настільки ж складне, як і навчання грі на фортепіано, і небагато керівників відносяться до нього настільки серйозно. На мою думку керівникам необхідно шукати співробітників з максимально різними точками зору і набирати, як і досвідчених працівників, так і молоді таланти. Якщо ваш внутрішній аудит складається з 11 осіб, то хоча б дві-три людини повинні бути у віці до 30 років. Я маю малолітнього сина і можу стверджувати, що сьогодні малюки, які ходять в дитячий садок, мають технологічне ноу-хау, якого не вистачає їхнім 40-річним батькам. Так, нові часи вимагають нового набору здібностей персоналу, і допитливі молоді люди повинні бути на передньому кордоні технологічних перетворень.
 2. Дбайте про ваших співробітників.
  Після того як ви зібрали команду своєї мрії, ви повинні піклуватися про те, щоб її члени були задоволені, тому що ваша організація благополучна настільки, наскільки задоволені люди, які в ній працюють. На жаль в умовах фінансової нестабільності в Україні багато керівників не зважають на тезу: «якщо ви хочете, щоб клієнтів обслуговували надзвичайно добре, спочатку ви повинні обслуговувати добре ваших співробітників». Мені пощастило працювати в успішних організаціях де піклування про співробітників організації порівнювалося з інвестуванням в особисте зростання професійного футболіста заради команди. І, на жаль, навпаки, я спостерігала падіння моралі і зростання зловживань співробітниками організації, коли організація нехтувала своїми працівниками.
 3. Будьте корисними.
  Це здається досить простим, але маю відзначити, що внутрішній аудит зазвичай має репутацію «контрольно-карального органу», який знаходить помилки і звітує про них. Тож важливо аби кожен департамент внутрішнього аудиту відігравав настільки ж важливу роль і з погляду надання користі своїм внутрішнім клієнтам, тобто ми маємо навчитися бути діловим партнером і консультантом вищого керівництва,  це вже питання зрілості , професійності і , якщо хочете, харизми керівника внутрішнього аудиту.
 4. Зробіть етику пріоритетом.
  Із власного досвіду можу сказати що неможливо бути успішним аудитором у компанії де керівництво не дотримується принципів Корпоративної Етики.  Звичайно, це легко сказати теоретично, але чи дійсно ви маєте мужність залишатися вірним своїй моралі, та бути вірним Кодексу Професійної Етики Внутрішнього Аудитора, якщо це означатиме, що ви втратите роботу або не зможете знову працювати в галузі? Власне я добре обізнана про наслідки, все ж вважаю що чесність стоїть на першому місці і набагато важливіша ваших чіплянь за роботу.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, повідомте нас про це, вибравши цей текст і натиснувши Ctrl+Enter.

Поділитися

The Author

Sergii

IT and Information security consultant, IT auditor, lecturer
ВГО "Інститут Внутрішніх Аудиторів України" © 2012-2016 Frontier Theme

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: