IIA Ukraine

Світове лідерство у професії внутрішнього аудиту та корпоративного управління

Як отримати CIA: Покрокова інструкція для реєстрації, підготовки, написання екзаменів та здобуття сертифікату CIA (Certified Internal Auditor)

FacebooklinkedinmailFacebooklinkedinmailby feather

Для отримання сертифікату CIA кандидату необхідно:

1 – зареєструватися на сертифікат CIA
2 – самостійно по книжкам, чи з допомогою підготовчих курсів, пройти підготовку
3 – зареєструватися на екзамени і успішно їх здати
4 – мати достатній досвід роботи в сфері внутрішнього аудиту та суміжних професійних сферах

Детально по кожному пункту:

1. Реєстрація на сертифікат CIA

Зареєструватися на сертифікат CIA кандидат може самостійно через сайт Міжнародного інституту внутрішніх аудиторів без членства, або ставши членом Інституту, вступивши до Інституту внутрішніх аудиторів України (ІВАУ), що дає можливість користуватися знижками при реєстрації на сертифікат та на екзамени CIA.

Для отримання членства в ІВАУ необхідно заповнити анкету, оплатити щорічний членський і одноразовий вступний внески. Детальну інформацію Ви можете знайти за посиланням: перейти  (меню “Інститут” – “Членство в Інституті”).

Членський внесок в Інститут внутрішніх аудиторів України (ІВАУ) складає гривневий еквівалент $60/рік та одноразовий внесок при вступу рівний гривневому еквіваленту $25 – сума, яку ІВАУ перераховує до Міжнародного Інституту внутрішніх аудиторів. Членство в ІВАУ автоматично дає членство в Міжнародному Інституті внутрішніх аудиторів, що дозволяє отримувати знижки для реєстрації на сертифікат CIA і іспит. Плата за реєстрацію на сертифікат складає $230 без знижки, і $115 для членів Інституту. Плата за реєстрацію на 1-ший іспит складає $395 без знижки, $280 для членів ІВАУ, за реєстрацію на 2-ий і на 3-ій іспити по $345 без знижки і $230 для членів ІВАУ. Оплачувати реєстрацію на іспити кандидату необхідно самостійно з допомогою платіжної картки на сайті Міжнародного Інституту внутрішніх аудиторів. Детальну інформацію щодо оплати можна дізнатися на сайті.

2. Підготовка до здачі екзаменів по CIA:

Готуватися до здачі екзаменів CIA можливо самостійно, чи з допомогою підготовчих курсів. Для самостійної підготовки кандидату необхідно купити учбові матеріали.

а) Покупка матеріалів при самостійній підготовці:

Здавати екзамен CIA можливо на російській або на англійській мові. Підготовчі матеріали на англійській мові можливо купити із значною знижкою в Інституті внутрішніх аудиторів України (переглянути). Більше матеріалів можна знайти на сайті Міжнародного Інституту внутрішніх аудиторів (переглянути).

б) Проходження підготовчих курсів:

Підготовчі курси до здачі екзаменів CIA проводять як ІВАУ, так і інші організації. ІВАУ запрошує найбільш кваліфікованих лекторів міжнародного рівня, які мають досвід проведення підготовчих курсів CIA у різних країнах світу. Зокрема, 17-22 березня 2014 р. ІВАУ провів підготовчі курси CIA, які читав лектор Жан-П’єр Гаріт, колишній президент Міжнародного Інституту внутрішніх аудиторів. Детальна інформація про підготовчі курси, які проводить ІВАУ, можливо дізнатися на сайті Інституту в розділі “Навчання” меню ПОДІЇ.

3. Реєстрація на екзамен CIA 

Іспити необхідно здавати в тестових центрах компанії PearsonVue (http://www.pearsonvue.com/iia/) В Україні тестовий центр знаходиться в Києві на вул. Дегтярівська 48 (переглянути)

Реєстрацію на іспит кандидат здійснює самостійно, через сайт PearsonVue, після того, як пройшов реєстрацію на сертифікат CIA. Про правила реєстрації на сертифікат читайте в пункті № 1 цієї інструкції. При реєстрації на екзамен кандидат може самостійно он-лайн зі списку вибрати дату і час здачі екзамену. Здати екзамен кандидат зможе тільки в тому тестовому центрі, який був обраний при реєстрації на здачу екзамену, і тільки у вибрані дату і час.

4. Необхідний досвід

Крім успішної здачі всіх екзаменів, для здобуття сертифікату CIA необхідно мати достатній професійний досвід (два роки роботи у внутрішньому аудиті, або у суміжних професійних областях; один рік з двох може бути зарахований за дипломом про вищу освіту з обліку та аудиту, або суміжних областях). Більш детально Ви можете прочитати про вимоги до професійного досвіду для здобуття сертифікату CIA на сайті Міжнародного Інституту внутрішніх аудиторів.

Якщо Ви маєте додаткові питання щодо реєстрації, підготовки, написання екзаменів та здобуття сертифікату CIA, будь ласка завертайтесь із запитаннями до члена правління ІВАУ з професійного навчання та сертифікації Максима Корольова (maxim.korolyov@iia-ua.org).

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, повідомте нас про це, вибравши цей текст і натиснувши Ctrl+Enter.

Поділитися

The Author

Maksym

ВГО "Інститут Внутрішніх Аудиторів України" © 2012-2016 Frontier Theme

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: